خیلی ها فقط اسم طارم رو میخرند

فروشگاه برنج شالییود

دریافت راهنمایی: 09118886553

rice flour2

طرز تهیه آرد برنج

آرد برنج یکی از پرمصرف‌ترین آردها در آشپزی ایرانی است. آرد را می‌توان برای غلیظ کردن سوپ‌ها و خورش‌ها، به عنوان جایگزین آرد گندم در شیرینی‌پزی و بسیاری از دیگر دستورهای آشپزی استفاده کرد. همچنین، برای رژیم‌های بدون گلوتن نیز مناسب است.

برای تهیه آرد برنج خانگی، می‌توانید برنج خشک را مستقیماً آسیاب کنید یا از برنج خیس خورده استفاده کنید. برای آسیاب کردن برنج، می‌توانید از یک آسیاب یا مخلوط‌کن استفاده کنید. برای تولید آرد خانگی با کیفیت بالا، بهتر است برنج را به صورت کامل خشک کنید و سپس آسیاب کنید.به‌طور کلی، تهیه آرد خانگی ساده است و با داشتن یک آسیاب یا مخلوط‌کن، می‌توانید این کار را به راحتی انجام دهید. البته، اگر تمایلی به خرید آرد آماده از فروشگاه‌ها دارید، همیشه این گزینه نیز موجود است.

آرد برنج خانگی

مواد و لوازم برای تهیه برنج

برنجدو پیمانه یا ۴۰۰ گرم
مخلوط‌کن یا آسیاب یک عدد
آب برای شستن و خیس کردن برنجبه میزان لازم

طرز تهیه آرد برنج

طرز تهیه آرد با برنج خشک

برای تهیه آرد برنج خانگی با کیفیتی که بتوانید از آن برای تهیه شیرینی‌ها و نان‌های خوشمزه استفاده کنید، ابتدا باید برنج خشک را با استفاده از یک مخلوط کن یا آسیاب خشک کنید. برای این کار، هر بار یک پیمانه برنج خشک را داخل دستگاه بریزید و دستگاه را روشن کنید تا برنج‌ها خوب خرد شوند. پس از خرد کردن برنج، آن را الک کنید تا دانه‌های آن به هم نچسبند و آرد بهتری تولید شود. اگر هنوز دانه‌های درشت برنج در الک بود، آنها را مجدداً در آسیاب بریزید و خرد کنید تا تمام آرد یک‌دست شود.

در نهایت، آرد برنج خانگی را در ظرفی که عایق باشد بریزید و در یخچال نگه دارید تا تازگی آن حفظ شود. با استفاده از این آرد، می‌توانید انواع شیرینی‌ها و نان‌های خوشمزه و بدون گلوتنی تهیه کنید که برای سفره افطار و سحری شما و خانواده‌تان بسیار مناسب هستند.

آرد برنج

طرز تهیه آرد برنج با برنج خیس خورده

در ابتدا باید برنج را پاک کنید تا آرد تمیز و باکیفیتی داشته باشید. بعد از پاک کردن برنج، برنج را بشویید و بعد از شستن، برنج حدود ۱۲ساعت خیس دهید. بعد از اینکه زمان خیس خوردن برنج طی شد برنج را آبکش کنید و حدودا نیم ساعت در آبکش بگذارید تا‌ آب آن کاملا خارج شود. بعد از اینکه آب برنج جدا شد، برنج روی پارچه‌ی تمیز ریخته تا حدود ۲-۳ ساعت روی پارجه بماند تا رطوبت آن خارج شود.

پودر کردن برنج

خشک کردن برنج در آفتاب نباید به هیچ عنوان انجام شود. برای تسریع روند خشک شدن، می‌توانید از پنکه استفاده کنید. اما برنج باید به صورتی خشک شود که هنگام لمس آن، کمی رطوبت حس شود. سپس برنج را در آسیاب خرد کنید. ممکن است نیاز باشد که دو یا سه بار برنج را آسیاب کنید تا به آرد تبدیل شود. سپس آرد را با الک قنادی الک کنید. برای این که دانه‌های درشت برنج نیز الک شوند، آنها را دوباره آسیاب کنید. این کار را تا زمانی که آرد به صورت کاملا یکدستی تبدیل شود، ادامه دهید.

خشک کردن آرد برنج

پس از خرد کردن برنج و تبدیل آن به پودر، پارچه‌ای سفید و تمیز روی میزی پهن کنید. سپس آرد را به صورت یکنواخت روی پارچه پخش کنید و به مدت ۲۴ ساعت اجازه دهید تا تمام رطوبت برنج از بین برود.

در انتها، آرد را داخل یک شیشه با درب دار تمیز و خشکی بریزید و آن را در محیط خشک و خنکی نگهداری کنید. می‌توانید این شیشه را در یخچال قرار دهید تا ماندگاری آرد بیشتر شود.

چند نکته درمورد تهیه آرد برنج

  • بهتر است از برنج نیم دانه ایرانی برای تهیه آرد برنج استفاده کنید زیرا عطر و طعم بهتری دارد و کیفیت بهتری دارد.
  • برای آسیاب کردن برنج، می‌توانید از آسیاب قهوه هم استفاده کنید. اما حتما قبل از استفاده آسیاب را کاملا تمیز کنید. همچنین برای هر بار آسیاب کردن، بیشتر از دو تا سه قاشق برنج در آسیاب قهوه نریزید.
  • در صورتی که مرحله آسیاب کردن برای شما مشکل است یا آسیابی در دسترس ندارید، می‌توانید برنج را بعد از انجام مرحله‌ی یک و دو به عطاری‌هایی که خدمات کوبندگی نیز ارائه می‌دهند، ببرید تا کار شما ساده‌تر انجام شود.
  • یک اصل کلی در میزان تولید آرد برنج وجود دارد که به ازای هر یک پیمانه برنج، یک پیمانه آرد برنج به دست می‌آید. برای اطمینان از کامل خشک شدن آرد، می‌توانید کمی از آن را بین انگشتان‌تان فشار داده و در صورتی که خشک شده باشد، دانه‌های آرد به هم نمی‌چسبند.
  • پس از تهیه آرد، می‌توانید آن را در ظروف شیشه‌ای قرار داده و در محیط خشک و خنکی نگهداری کنید. در صورت استفاده از کیسه پلاستیکی برای نگهداری آرد، حتما قبل از بستن کیسه، هوای اضافی آن را خارج کنید.
  • آرد را می‌توانید تا یک سال در یخچال و حتی فریزر نگه دارید. برای اطمینان از تاریخ مصرف، بهتر است برچسبی روی ظرف آن بزنید و تاریخ تولیدش را بنویسید. در صورتی که در این فاصله متوجه کپک زدن آرد یا بوی نامطبوع آرد شدید، آن را دور بریزید.

در هر صورت، پس از تهیه آرد برنج، می‌توانید آن را در ظروف شیشه‌ای قرار داده و در محیط خشک و خنکی نگهداری کنید. در صورت استفاده از کیسه پلاستیکی برای نگهداری آرد، حتما قبل از بستن کیسه، هوای اضافی آن را خارج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *

نوشته‌های اخیر
دسته‌بندی نوشته‌ها