خیلی ها فقط اسم طارم رو میخرند

فروشگاه برنج شالییود

دریافت راهنمایی: 09118886553

روش های پخت برنج

روش‌های پخت برنج

برنج به روش‌های مختلفی می‌تواند پخته شود که مرسوم‌ترین این روش‌های پخت برنج عبارتند از آبکشی (دم کردن) و یا کته کردن. البته در حال حاضر برخی افراد به دلیل کمبود وقت ممکن است برنج را درون پلوپز نیز پخت کنند، ما در بخش آموزش پخت برنج به روش‌های مختلف، هر سه مورد را به شما آموزش خواهیم‌داد و درباره هرکدام به طور جداگانه توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

پختن برنج

آموزش پخت برنج به روش آبکشی (دم کردن)

برای پخت برنج به روش آبکشی، ابتدا برنج را چند بار با آب ولرم شسته و آب برنج را زلال کنید. سپس برنج را به مدت 2 تا 3 ساعت در آب و نمک خیس کنید تا آب تقریباً چهار یا پنج سانتی‌متر بالاتر از سطح برنج باشد. نسبت نمک به مقدار هر پیمانه برنج، نصف قاشق غذاخوری است.

یک قابلمه مناسب را با آب پر کرده و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. آب نمکی که برنج را درون آن خیس کرده‌اید را خالی کنید و برنج را داخل آب جوش بریزید. چند دقیقه صبر کنید تا آب برنج مجدداً به جوش بیاید، سپس آرام آرام آن را هم بزنید و لحظاتی منتظر بمانید تا مغز برنج کمی نرم شود. در این مرحله، برنج را در آبکش بریزید تا آب آن خارج شود. در نهایت، یک قاشق غذاخوری روغن را به قابلمه بریزید و برنج را از آبکش داخل قابلمه بریزید.

اطراف برنج را با قاشق جمع کنید و آن را به‌صورت مخروطی به سمت بالا ببرید. درب قابلمه را با یک پارچه نخی یا حوله تمیز بپوشانید و آن را روی قابلمه قرار دهید. سپس قابلمه را با شعله کم بر روی اجاق قرار داده و برنج را به‌مدت زمان لازم برای دم کشیدن پخت کنید. برای دو تا چهار پیمانه برنج حدود 25 دقیقه و برای چهار تا ده پیمانه برنج، 40 دقیقه زمان لازم است تا برنج به‌طور کامل دم کشد.

آموزش پخت برنج به روش کته

برای پخت برنج به روش کته، ابتدا برنج را چند بار با آب ولرم شسته و آب برنج را زلال کنید و سپس آب برنج را به طور کامل خالی کنید.

برای هر پیمانه برنج، مقدار یک و نیم پیمانه آب اضافه کنید و برای هر پیمانه برنج، یک قاشق چای‌خوری نمک ریخته شود. برنج را به مدت 2 تا 3 ساعت خیس کنید. قابلمه را با شعله متوسط روی اجاق قرار داده و پس از جوش آمدن آب، نصف قاشق غذاخوری روغن مایع (برای 2 پیمانه برنج) اضافه کنید و هم بزنید.

 وقتی آب برنج کشیده شد، برنج را یکبار هم زده و سپس درب قابلمه را داخل یک پارچه نخی یا حوله تمیز پیچیده و شعله اجاق را کم کنید تا برنج به مدت 10 دقیقه (برای 2 پیمانه برنج) دم‌بکشد.

طرز تهیه کته در پلوپز

برای پخت برنج در پلوپز، ابتدا برنج را به طور کامل شسته و آب آن را خالی کنید. برای هر پیمانه برنج، یک پیمانه آب (با یک پیمانه اضافی) به آن اضافه کنید. نوع آب (گرم یا سرد) مهم نیست. سپس به آن نمک اضافه کرده و برنج را بگذارید خیس بخورد. برنج‌های ایرانی ممکن است زمان بیشتری برای خیس خوردن نیاز داشته باشند، اما برنج‌های خارجی به مدت کمتری خیس می‌شوند.

بعد از خیس خوردن برنج، آن را به داخل پلوپز بریزید و روغن اضافه کنید. سپس پلوپز را به برق وصل کنید و درب آن را ببندید. برای بهبود کیفیت برنج، می‌توانید در هنگام جوش آمدن آب برنج، با استفاده از قاشق چوبی آن را به آرامی هم بزنید، اما باید مواظب باشید که زیاد هم زدن باعث له‌شدن برنج نشود.

بعضی از برنج‌ها نیاز به مقدار آب بیشتری دارند و بعضی کمتر. در اولین باری که برنج را پخته می‌کنید، اگر بعد از جوش آمدن آب، برنج خیلی نرم بود، بار بعد از مقدار کمتری آب استفاده کنید.

برای تهیه ته‌دیگی غیر از برنج، پس از جمع شدن آب برنج، برنج را از پلوپز خارج کنید و در ظرفی خالی بریزید. سپس ظرف را شسته و روغن در آن ریخته و از نان یا سیب‌زمینی و غیره برای ته‌دیگ استفاده کنید. برنج را با کفگیر روی ته‌دیگ بریزید و دور آن را به سمت بالا جمع کنید تا به دیواره‌های ظرف نچسبد. برای پخت برنج در پلوپز، به ازای هر نفر یک پیمانه پلوپزی کافی است.

اما از بهترین روش‌های پخت برنج کدام است، کته یا آبکش؟

روش مناسب پخت برنج، کته یا آبکش، به تفضیلات شخصی بستگی دارد. اما از نظر سلامتی و ارزش غذایی، نکات زیر را در نظر بگیرید:

زمان پخت برنج و در دستگاه حرارتی بودن آن، میزان نشاسته قابل جذب در برنج را افزایش می‌دهد. هر چه زمان پخت برنج و حرارت بیشتری که به آن وارد شود، بیشتر نشاسته قابل جذب در آن تشکیل می‌شود.

بدن ما به طور طبیعی برای سوخت و کاهش قند مصرفی، هورمون انسولین ترشح می‌کند. پخت برنج به طور طولانی‌تر و تحت حرارت بالا موجب نیاز به ترشح بیشتر انسولین توسط بدن می‌شود که ممکن است به مشکلات متابولیکی منجر شود.

برنج منبع خوبی از ویتامین‌های گروه B است و این گروه از ویتامین‌ها حلال در آب هستند. آبکش کردن برنج و دور ریختن آب آن باعث اتلاف بخش قابل توجهی از این ویتامین‌ها می‌شود.

بنابراین، در نظر داشته باشید که پخت برنج به مدت زمان کوتاه‌تر و با استفاده از کمترین مقدار آب لازم، می‌تواند به حفظ ارزش غذایی برنج کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *

نوشته‌های اخیر
دسته‌بندی نوشته‌ها