خیلی ها فقط اسم طارم رو میخرند

فروشگاه برنج شالییود

دریافت راهنمایی: 09118886553

20230616160710_[fpdl.in]_pouring-jasmine-rice-into-wooden-bowl-black-background_27634-101_full

برنج صدری

برنج صدری یکی از انواع پرطرفدار برنج‌های ایرانی است که در مناطق شمالی کشور کشت می‌شود. این نوع برنج دارای انواع مختلفی است و به شکل‌های گوناگونی در بازار موجود است. علاوه بر این، انی برنج توسط کشاورزان با سایر انواع برنج‌های خوش پخت ترکیب می‌شود. به همین دلیل، این برنج خالص به صورت کمیابی در بازار وجود دارد و معمولاً نسخه‌های ترکیب شده آن در دسترس هستند.

این برنج به دلیل عطر و طعم بسیار خوب خود و همچنین قدرت بالای پخت در هنگام پخت، به یکی از برنج‌های محبوب و پرطرفدار در ایران تبدیل شده است. این برنج به عنوان گزینه‌ای عالی برای پخت در مهمانی‌ها و مجالس محسوب می‌شود. در ادامه این مقاله، به بررسی تعریف و ویژگی‌های این برنج می‌پردازیم.

برنج صدری

این برنج چه ویژگی‌هایی دارد

مشتریان در زمان خرید اغلب سوال می‌کنند که برنج صدری چه ویژگی‌های ظاهری دارد؟ بذرهای این برنج باریک و کشیده هستند و معمولاً رنگ سفید استخوانی و سفید مایل به کرم دارند. این برنج دانه‌هایی سفت و با ساختار شکننده دارد. یکی از ویژگی‌های برجسته این برنج، عطر و بوی بسیار خوب آن است. به همین دلیل، در بازار ممکن است این برنج به عنوان “برنج صدری عطری” شناخته شود.

دانه‌های این برنج دارای مقدار قابل توجهی چربی هستند و اگر مقداری از آن را روی دست بریزید، بعد از چند ثانیه چربی آن را حس خواهید کرد. میزان قدکشیدن دانه‌ها پس از پختن در انواع مختلف این برنج متفاوت است. این برنج از نظر ظاهری بسیار شبیه به برنج طارم هاشمی است، با این تفاوت که در برنج طارم هاشمی همه دانه‌ها تقریباً همان اندازه هستند و برنج دارای بافت یکدستی است. اما در این برنج، دانه‌ها می‌توانند به صورت کوتاه و بلند باشند و در این نوع برنج یکدستی کمتری وجود دارد.

برنج صدری چیست

انواع برنج‌های صدری

برنج صدری به طور کلی به چهار نوع اصلی تقسیم می‌شود. سایر انواع این برنج، ترکیبی از برنج صدری خالص و سایر انواع برنج‌های ایرانی هستند.

برنج صدری دم سیاه

نامگذاری این نوع برنج صدری به دلیل شلتوک سیاه آن در هنگام کاشت صورت گرفته است. پس از پخت، این برنج به شدت ری می‌کند و به عنوان یکی از انواع برنج دانه بلند صدری شناخته می‌شود. علاوه بر این، به دلیل خوشبختی و عطر و بوی بسیار عالی، از جمله محبوب‌ترین انواع این برنج محسوب می‌شود.

برنج صدری دم زرد

صدری دم زرد نیز یکی از انواع اصلی برنج صدری است. نامگذاری این نوع برنج به دلیل شلتوک زرد آن در هنگام کاشت انجام می‌شود. مدت زمان کاشت و برداشت این نوع برنج نسبت به سایر انواع بیشتر است و به همین دلیل کشاورزان امروزه تمایل کمتری به کاشت آن دارند. به دلیل نداشتن توزیع گسترده در بازار، بصدری دم زرد به طور گسترده‌ای در دسترس نیست. از نظر رشد و ریزش، این برنج نیز در دسته‌ی برنج‌های دانه بلند قرار می‌گیرد.

برنج صدری دم قرمز

صدری دم سرخ یا دم قرمز نیز به عنوان یکی از انواع اصلی برنج صدری شناخته می‌شود. نامگذاری این نوع برنج به دلیل رنگ قرمز شلتوک آن در هنگام کاشت انجام می‌شود. این برنج دم قرمز به طور قابل توجه‌ای شباهتی با برنج صدری دم سیاه دارد و در پخت و دانه بلند بودن نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

برنج صدری دم سفید

این نوع برنج صدری، بلندترین دانه‌ها را در میان برنج‌های صدری تشکیل می‌دهد و بعد از پخت، طول دانه آن به بیش از ۲۰ میلیمتر می‌رسد. صدری دم سفید از نظر عطر و بو و کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. به همین دلیل، برخی مصرف‌کنندگان به اشتباه آن را با برنج‌های بسیار خوشبخت و با کیفیت مانند برنج طارم هاشمی می‌گیرند.

انواع ترکیبی برنج‌های صدری

احتمالاً سوال خواهید کرد که انواع ترکیبی برنج صدری چیست؟ در حالتی که علاوه بر انواع اصلی برنج صدری، انواع دیگری از این برنج در بازار وجود دارند. انواع اصلی این برنج، همان انواعی است که در قسمت قبلی معرفی شدند. اما انواع دیگری که در ادامه ذکر خواهیم کرد، در واقع نسخه‌های ترکیبی از این برنج هستند که توسط کشاورزان با ترکیب بذر این نوع برنج با سایر انواع برنج ایجاد می‌شوند.

کشاورزان در هنگام کاشت، دانه‌های این برنج را با دانه‌های سایر انواع برنج ترکیب می‌کنند و انواع جدیدی از این رنج را به بازار عرضه می‌کنند. برخی از انواع ترکیبی برنج صدری شامل صدری هاشمی، صدری حسن سرائی، برنج صدری سالاری، صدری شاه پسند، صدر علی کاظمی، صدری دودی و غیره هستند. این انواع ترکیبی این برنج با برنج‌های مشهور و خوش پخت دیگر ترکیب می‌شوند.

ویژگی برنج صدری

بهترین روش پخت برنج صدری چیست؟

برخی از سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد، شامل روش‌های پخت برنج است و اینکه کدام روش برای پخت این برنج بهتر است و غیره. در پاسخ باید بگوییم که این برنج را می‌توان مانند سایر برنج‌های ایرانی به دو صورت کته و آبکش پخت. انتخاب روش پخت بیشتر به سلیقه شما بستگی دارد.

هر دو روش کته و آبکش می‌توانند نتیجه‌ای لذیذ و عالی را به شما ارائه دهند. این برنج از جمله برنج‌هایی است که به عنوان یکی از خوش پخت‌ترین برنج‌های ایرانی شناخته می‌شود و با عطر و طعم فوق‌العاده‌ای به سفره شما رنگ و بو می‌بخشد.

باید اشاره کنیم که شالی‌وود همواره در تلاش است تا با خرید مستقیم برنج از کشاورزان و حذف واسطه‌ها، به منظور حمایت از کشاورزان زحمتکش ایرانی، امکان خرید برنج ایرانی با بهترین کیفیت را برای شما فراهم کند. این اقدام باعث می‌شود تا شما بتوانید برنج ایرانی با کیفیت عالی را به راحتی تهیه کرده و از طعم و کیفیت برتر آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *

نوشته‌های اخیر
دسته‌بندی نوشته‌ها