خیلی ها فقط اسم طارم رو میخرند

فروشگاه برنج شالییود

دریافت راهنمایی: 09118886553

20230704112959_[fpdl.in]_aromatic-long-basmati-cooked-plain-rice-is-indian-main-course-food-served-bowl-selective-focus_466689-52628_full

برنج طارم

برنج یکی از مهمترین غلات در تغذیه ایرانی‌ها تلقی می‌شود و از جمله محصولات برتر کشاورزی است که در مناطق شمالی کشور تولید می‌شود. بین انواع مختلف برنج، طارم به عنوان پرچمدار این محصول شناخته می‌شود.

برنج طارم، یکی از مرغوب‌ترین انواع برنج در ایران است که به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد، جایگاه ویژه‌ای در بازار داخلی و خارجی دارد. این برنج دارای دانه‌های بزرگ و صاف بوده و طعم و عطر خوبی دارد. همچنین، نوع خاصی از این برنج به نام طارم صدری به دلیل داشتن دانه‌هایی با رنگ و براقیت استثنایی، در میان علاقمندان به برنج، محبوب است.

تاریخچه برنج طارم

برنج طارم برای اولین بار در شهرستان طارم استان زنجان کشت شد. این شهرستان در نزدیکی استان‌های گیلان و مازندران واقع شده است و کشت این برنج در این مناطق نیز انجام می‌شود.

امروزه، کشت این برنج در استان مازندران، به ویژه در شهرستان فریدونکنار، رایج است. این برنج در این منطقه با توجه به موقعیت جغرافیایی و خصوصیات خاک، انواع مختلفی دارد از جمله برنج عطری، برنج صدری، برنج سنگی و طارم هاشمی، و برنج دم سیاه.

کشت برنج دم سیاه نیز در نزدیکی شهر آستانه‌اشرفیه انجام می‌شود و این نوع برنج جزو برنج‌هایی است که در این منطقه به دلیل خواص خوشمزه و عطری خود مشهور است. یکی از روستاهای شهرستان طارم، روستای درام است که بهترین نوع برنج در آن کشت می‌شود. این امر به دلیل آب و هوای بسیار مناسب و تأثیر رودخانه‌هایی که از رشته کوه‌های تالش و زنجان جاری می‌شوند و بر روی عطر و طعم برنج تأثیر دارند، صحت دارد.

انواع برنج طارم

برنج طارم بسته به مکان و موقعیتی که کشت می شود به چهار دسته کلی تقسیم می شود، که شامل:

  • برنج هاشمی
  • برنج سنگی
  • برنج دمسیاه
  • برنج صدری

ویژگی های برنج هاشمی

برنج طارم هاشمی یا طارم ندا، یکی از برنج‌های خوشبو و عطری است که پخت و بوی آن، مورد توجه بسیاری از هموطنان عزیز ایرانی قرار می‌گیرد. کشاورزان شهرهای فریدونکنار، دابودشت، محمودآباد و روستاهای اطراف در مازندران سال‌هاست که به کشت برنج هاشمی مشغول هستند.

برنج هاشمی، به نسبت برنج عطری ، دارای قد کوتاه‌تری است و به طور کلی در آماده‌سازی و پخت، کیفیت عطر آن نسبت به برنج هاشمی کمتر است. به همین دلیل، این برنج هاشمی قیمتی پایین‌تر از برنج هاشمی دارد.

برنج طارم - هاشمی

ویژگی های برنج سنگی

برنج سنگی، یکی از انواع برنج طارم محلی شهرستان فریدونکنار است که از قدیمی‌ترین وباکیفیت‌ترین برنج‌های این منطقه محسوب می‌شود. بدون شک، طارم سنگی به عنوان محبوب‌ترین نوع برنج در بین ایرانی‌ها شناخته می‌شود. رنگ این برنج به سفید کدر و تا حدی متمایل به رنگ نباتی است و در ظاهر خردتر از برنج هاشمی و برنج دم سیاه است.

طول دانه خام این برنج حدود ۷ میلی‌متر است و پس از پخت، به ۸.۴ میلی‌متر افزایش می‌یابد. برنج سنگی دارای خاصیت بسیار بالای عطر و طعم دلنشینی است. علاوه بر این، این نوع برنج با نام‌های طارم عطری، طارم استخوانی، سنگ طارم و طارم محلی شناخته می‌شود.

برنج طارم - سنگی

ویژگی های برنج دم سیاه

برنج دم سیاه، به دلیل داشتن شلتوکی با رنگ دمسیاه، به این نام معروف است. این نامگذاری به دلیل رنگ تیره‌ای است که در شلتوک آن وجود دارد. برنج دم سیاه عموماً در استان گیلان، به خصوص در شهر رشت، آستانه اشرفیه و مناطق حومه کشت و برداشت می‌شود.

شکل ظاهری برنج دم سیاه به سفیدی کرم مایل است و پس از پخت دارای عطر و طعم خوشی می‌باشد، اما در مقایسه با برنج طارم، درجه کیفیت کمتری دارد. طول دانه خام برنج دمسیاه حدود ۷.۵ میلی‌متر و طول دانه پخته آن ۱۲.۱۵ میلی‌متر است. این نوع برنج مناسب برای مصرف در خانواده‌ها، مراسم و مهمانی‌ها است.

برنج طارم - دم سیاه

ویژگی های برنج صدری

برنج صدری در استان گیلان، به خصوص در شهرستان‌های فومن و شفت، کشت و برداشت می‌شود. شکل ظاهری این نوع برنج بلند، قلمی، کشیده و با جنس دانه گچی و تقریباً سفت و سخت است.

رنگ برنج صدری سفید مایل به کرم است و طول دانه خام آن حدود ۸.۷ میلی‌متر و طول دانه پخته آن ۱۱.۷ میلی‌متر است. پس از پخت، این برنج عطر و بوی خوبی دارد و برخلاف برنج‌های دیگر، بعد از مدتی همچنان نرم باقی می‌ماند.

برنج طارم - صدری

برای خرید این برنج محلی فریدونکنار فقط کافی است وارد فروشگاه شالی‌وود شوید و محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید. محصول با بالاترین سطح کیفیت در اختیار شما قرار می گیرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *

نوشته‌های اخیر
دسته‌بندی نوشته‌ها